Het is ’t Daarde niet gelukt om kampioen te worden. Na 120 minuten spanning en sensatie en 7 strafschoppen stapte Wagenborger Boys als kampioen van het veld. Het publiek, naar verluid 300 personen!,  was echter deze middag de grootste winnaar. De wedstrijd had alles in zich om van te likkebaarden en geen moment je blik af te wenden van een ware thriller die zich binnen de lijnen af speelde. De wedstrijd kende een einde die Alfred Hitchcock niet had kunnen bedenken.

Afgelopen week was er het nodige contact geweest met Wagenborger Boys, omdat Seta niet was komen opdagen vorige week. De club is door de KNVB inmiddels uit de competitie gehaald en zou daar nog tegen in beroep kunnen gaan. Zowel ’t Daarde als Wagenborger Boys 2 hadden geen zin om hierop te wachten en er werd besloten om op zaterdag 3 juni 2017 om 15:00 uur de beslissingswedstrijd in Wagenborgen te spelen.

Met 21 man begon ‘t Daarde dit seizoen, 15 man gingen mee naar Wagenborgen. Marcel “Spanky” van Spankeren, Fabian “Dodje” Doddema, Harrie “Campione” Zimdarse, Ronald “der Nette Niederländer” Miltenburg, Adriaan “ZoefZoef” Boxem en Ronaldo “the Benjamin” Lichter ontbraken deze middag wegens diverse omstandigheden.

De volgende 15 spelers moesten het gaan doen voor ’t Daarde deze middag: 1.John “The Flying Kicker” Hofste, 2. Richard “Kassa” Nuus, 3. Marc “Turbo” Hillenga, 5. Nico “X-box” Hillenga, 6. Bertus “Beki” Bulder, 7. Han “the Goatfather” Tuenter, 8. Dennis “Demphis” Kruizinga, 9. Andries “Chuppa Chupps” van der Laan, 10. Bart “Buurman” Buur, 11. Roy “Shaggy” Meedendorp, 12. Berend “the Beul” Bulder, 13. Sander “Gepie” Hillenga, 14. Nico “Piele” Braam, 15. Robert “the Flying Doctor” de Jager en 16. Peter “Dirk Onkruid” Faber.

De dag begon om 7:14 uur met een appje van “X-box”: “Matchday”. In rap tempo volgde het ene na het andere appje om ons zelf op te laden voor deze middag. Enkele jongens haastte zich nog naar de supermarkt om wat bier te halen en het flesje berenburger voor  “Kassa” stond ook al gebruiksklaar.

Er was afgesproken dat we ons om 13:45 uur bij de kantine zouden verzamelen. “Demphis” zou later aan sluiten aangezien hij aan het werk moest, “Buurman” moest het ’t Twoide” ondersteunen om daarna bij zijn vertrouwde makkers aan te sluiten. Toen de klok 13:45u uur sloeg ontbrak “Piele” nog en moesten we ons vertrek nog enkele minuten uit stellen. Toen ook “Piele” op zijn tweewieler op het sportpark arriveerde konden we afreizen richting Wagenborgen. Eenmaal aangekomen op het sportpark “Wagenborgen” troffen we al enkele Westerleese supporters, “the Flying Doctor” trakteerde de voltallige selectie inclusief begeleiding op een rondje koffie en Jack “ome Sjaak” Meedendorp liep gekleed in een Westerlee trainingspak te ijsberen. Om 14:25 uur hezen we ons in de kleren om 14:40 uur het veld te betreden. De opstelling was bekend gemaakt en iedereen kon beginnen aan de warming up. ’t Daarde bleef ook op deze dag onder het credo: “doe maar normaal, dan doe je al gek genoeg” de standaard voorbereidingen uitvoeren. Toen echter om 15:00 uur nog geen scheidsrechter en nog geen spelers van Wagenborger Boys 2 op het veld stonden werd gemeld dat ’t Daarde zich binnen moest melden om gezamenlijk het veld op te lopen. Om 15:17 uur begon het balletje dan toch te rollen….

Wagenborger Boys 2 had duidelijk meer last van de spanning dan ’t Daarde. Na 1 minuut brak die spanning de Wagenborgers al op toen “X-box” op zijn wijze door de Wagenborgse verdediging slalomde en de keeper eenvoudig kon passeren. Al het publiek was nog niet gearriveerd maar de 0-1 stond al wel op het scorebord. ’t Daarde wist grip te krijgen op de wedstrijd ondanks de conditioneel fittere en jonge Wagenborgers. ’t Daarde bleef dreigend maar wist na de 0-1 niet direct grote kansen te creëren, daarentegen wist Wagenborger Boys ook niet gevaarlijk te worden. De grootste kans in de 1e helft voor Wagenborger Boys was uit een vrije trap die zeer goed gered werd door “the Flying Kicker”, die de dag van zijn leven keepte. Vlak voor het rust viel de terechte 0-2. “Demphis” wist met een verre inworp het hoofd te vinden van “Piele” die daarop de bal kon door koppen. “Chuppa Chupps” zag de bal aankomen en zonder nadenken maakte hij een prachtige omhaal! De vreugde kon niet op voor ’t Daarde die het betere voetbal op de mat legde in het eerste gedeelte van de wedstrijd. De zengende hitte zorgde voor vuurrode koppen, de rust kwam dan ook zeer gelegen.

Iedereen verzamelde zich in de kleedkamer om bij te tanken. We konden elkaar trots aankijken voor de prestatie die we de 1e helft hadden geleverd. De verwachting was dat Wagenborger Boys de 2de helft het gas er vol op zou gaan gooien en er werden nog enkele tactische woorden gesproken door “Kassa”. Er was voldoende gesproken en iedereen zette weer voet naar het voetbalveld.

In het begin van de tweede helft bleek er nog weinig aan de hand, sterker nog ’t Daarde had op 0-3 moeten komen. De Wagenborger keeper taste volledig in het duister waardoor de bal voor de voeten van “Chuppa Chupps” viel die de bal panklaar kon leggen op “X-Box” alleen schoof die de bal net aan de verkeerde kant van de paal. Even later was het “the Beul” die op rechts door kwam en zijn inzet net voor langs zag gaan. Diezelfde “the Beul” wist even later de bal niet goed voor te geven waardoor hij “Piele” niet kon bedienen. Het tij keerde toen de scheidsrechter, die de gehele wedstrijd al zeer in het voordeel van Wagenborger Boys floot, het nodig vond om in rap tempo gele kaarten uit te delen. “Kassa” was te laat in een duel en raakte daarbij zijn directe tegenstander en kon als eerste 10 minuten het veld verlaten. Met het wegvallen van “Kassa” viel de organisatie ineen en daar wisten de Wagenborger Boys optimaal van te profiteren, 1-2. Ook “X-Box” werd voor 10 minuten buiten de lijnen gestuurd. Op correcte wijze zet hij een sliding in op de bal maar de warrig fluitende scheids vond dit incorrect en stuurde hem van het veld. Nu “Kassa” en “X-Box” aan de kant waren gestuurd werd er een spervuur van ballen richting strafschopgebied gepompt. Een buitengewoon goed keepende “the Flying Kicker” wist stand te houden en enkele malen belangrijke ballen te keren. 1 minuut nadat “X-Box” buiten de lijnen was gestuurd kon ook “Demphis” inrukken. De ijverige spits ging iets te fanatiek het duel in en kon naast “Kassa” en “X-box” gaan zitten. Met 8 man probeerde het ’t Daarde de schade beperkt te houden maar de druk richting het doel van “the Flying Kicker” was enorm. Enkel “the Flying Doctor” probeerde nog potten te breken op vijandelijke helft, enkele keer zelfs met de nodige tijdswinst. Inmiddels was “Kassa” weer binnen de lijnen maar voordat hij achterin orde op zaken kon stellen lag de bal al in het doel, 2-2.  Gezien de enorme druk terecht te noemen maar de rol van de scheidsrechter mag hierbij niet uit het oog verloren worden. Toen iedereen weer in het veld mocht staan wist ’t Daarde de wedstrijd niet meer goed op te pakken, het veldspel was rommeliger geworden, de energie bleek volledig op en de spelers zwierven over het veld. Wagenborger Boys wist nog wel gevaarlijk te worden maar wederom was het “the Flying Kicker” die de bal kon keren. Vlak voor tijd bleek het noodlot ’t Daarde te gaan treffen. Zoals vaker dit seizoen werden we weer benadeeld door een scheidsrechter, niet anders was vandaag het geval. Een voorzet werd via de borst van “the Beul” over de achterlijn gewerkt maar de scheidsrechter gaf een strafschop voor een vermeende hands bal. Tevens kon “the Beul” met geel aan de kant. Gelukkig zegevierde het recht en wist “the Flying Kicker” de goed ingeschoten penalty te keren! De fitte en jonge Wagenborgers roken bloed en wouden de wedstrijd binnen de 90 minuten beslissen. De scheidsrechter gaf hier alle tijd voor en liet maar liefst 9 minuten door voetballen. De jongens van ’t Daarde snakte naar een adempauze, de wedstrijd leek zijn tol te gaan eisen en er werd volop gewisseld om de meeste vitale spelers binnen de lijnen te houden. Het fluitsignaal klonk als een opluchting en iedereen kon even tot bezinning komen.

De hele groep kwam bij elkaar staan en de prestatie van deze dag werd nog eens met alle lof benadrukt. Gezien de fitheid van het elftal was het halen van de penalty’s het doel. De posities werden weer doorgenomen zodat we weer enigszins geordend konden beginnen.

’t Daarde begon verdedigend en Wageborger Boys bepaalde het spel. Wederom moest “the Flying Kicker” de nodige reddingen verrichtten om de stand in evenwicht te houden. Even leek Wagenborger Boys in de 1e helft van de verlenging de 3-2 te maken maar met de voet wist “the Flying Kicker” de bal uit de hoek te krijgen. De eerste verlenging wisten we gelukkig zonder kleerscheuren door te komen.

De tweede verlening kende geen ander beeld, Wagenborger Boys wist nog meer energie in de wedstrijd te pompen “ome Sjaak” moest daarentegen maar blijven wisselen om de omgevallen spelers uit hun lijden te verlossen. ’t Daarde zwichtte uiteindelijk wel, een goede vrije trap kwam op het hoofd van een speler van Wagenborger Boys die de bal beheerst diagonaal in wist te koppen, 3-2. Een enorme vreugde explosie had dit tot resultaat. Terneer geslagen zagen de jongens van ’t Daarde dit aan met de gedachte dat het over en uit zou zijn. De draad oppakken zat er niet meer in enkel nog een alles of niets offensief. Scheidsrechter Kuipers die zoals gezegd wazig floot trok geel voor een speler van Wagenborger Boys wat ook onbestraft had kunnen blijven. Even later werd een charge op de enkels van “the Beul” niet op waarde geschat en mocht deze speler vrij uit gaan. Een uitzinnige Westerlee menigte ontstak in woede waardoor “ome Sjaak” de kop van jut werd. De scheidsrechter meldde zich langs de zijlijn en besloot daarop “ome Sjaak” weg te sturen. In trainingspak, de haren nat op de kop en met zijn hand in de broekzak zette “ome Sjaak” pas naar de Westerlee menigte bij de kantine. Toen de wedstrijd weer hervat werd trok de scheidsrechter nogmaals geel voor een speler van Wagenborger Boys waardoor ze nog met 9 man op het veld stonden. De hieruit komende vrije trap werd genomen door  “Dirk Onkruid” die snoeihard uithaalde maar zijn bal van richting zag veranderen en over de achterlijn zag gaan. De laatste minuut was ingegaan en op “Beki” na had het voltallige elftal zich gemeld in het strafschopgebied van Wagenborger Boys. “Demphis” draaide de bal voor de pot, “the Goatfather” won daarop het kopduel waarbij de meegekomen keeper “the Flying Kicker” met een halve omhaal de bal snoeihard in de touwen wist te werken, 3-3. Totale gekte en enorme vreugde barstte nu los bij ’t Daarde en de penalty’s leken inzicht. Na de aftrap was er voor beide partijen geen mogelijkheid meer om tot aanvallen te komen en floot de scheidsrechter de wedstrijd tot een einde.

De lijst met penaltynemers werd opgenomen: “the Flying Doctor”- “Chuppa Chupps” – “the Beul” – “Piele” – “Kassa”. Wagenborger Boys mocht starten en de eerste penalty werd goed ingeschoten, daarop mocht de “the Flying Doctor” die zijn penalty gekeerd zag worden, 1-0. De tweede penalty werd ook benut door Wagenborger Boys maar “Chuppa Chupps” schoot de bal ook vol overtuiging in de touwen, 2-1. De derde speler van Wagenborger Boys verzuimde ook niet en aan “the Beul” de taak om het nog spannend te houden, hij zag zijn bal echter op de kruising uiteen spatten, 3-1. Penalty’s nemen ligt de Wagenborger Boys wel en ook de 4de penalty werd binnen geschoten waardoor Wagenborger Boys kampioenschap wist te winnen.

Ondanks het verlies overheerste naast een beetje teleurstelling toch veel trots. Iedereen die zijn steentje meer dan bijgedragen had en vol inzet en passie heeft gevoetbald. Nadien concludeerde we toch wel dat John “the Flying Kicker” Hofste met recht de man van de wedstrijd genoemd mocht worden. Met enkele wereld reddingen, het stoppen van een penalty en het scoren van een doelpunt is dit meer dan terecht, dit gezegd zonder ook maar een ander te kort te doen. Na afloop werden we goed opgevangen door de voetbalvereniging Wagenborger Boys en de jongens van Wagenboerger Boys 2. Het heeft ons aan niets ontbroken waarvoor dank. Wagenborger Boys gefeliciteerd met jullie kampioenschap en bedankt voor de onvergetelijke wedstrijd!

Terugkijkend op een mooi seizoen waarbij we de wind soms mee hadden en soms de wind tegen is dit een mooi resultaat waar we erg trots op zijn!